Aktualności


Zapraszamy!!!
na

Sprawozdawcze Walne Zebranie
Członków Stowarzyszenia Matematyków i Informatyków z Niepełnosprawnościami i ich Przyjaciół „Integrał”
za rok 2023,
które odbędzie się w środę 26 czerwca 2024r.

- w pierwszym terminie, o godz. 17:30, lub (w przypadku braku kworum),
- w drugim terminie, o godz. 18:00 tego samego dnia

w budynku WMIM przy ul. Banacha 2 sal(k)a: 4790, wejście przez 4770 (klub pracowniczy) (3 piętro, od wyjścia z windy w prawo).

Prosimy, aby osoby nie mogące uczestniczyć w Zebraniu ustanowiły swojego reprezentanta spośród członków zwyczajnych Stowarzyszenia (wzór upoważnienia wysłany mailem). Jedna osoba może reprezentować kilka innych. Reprezentant podpisze listę obecności w Państwa imieniu legitymując się otrzymanym upoważnieniem.

Zarząd


Przepraszamy za brak wcześniejszych informacji na tej stronie.
Było to spowodowane awarią strony.


Możemy odpisać od dochodu darowizny złożone na realizację celów naszego Stowarzyszenia.
Zamieszczam kilka cytatów z poradnika NGO na ten temat.

Jakie warunki musi spełnić przekazana darowizna,
by darczyńca mógł ją odliczyć?

Darowizny od osób fizycznych:

Zapisy Ustawy o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż można odliczyć darowizny:

  1. przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie),
    – organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom),
    o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy,
    – prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych (niekoniecznie posiadającym status organizacji pożytku publicznego) określonych w tej ustawie.
  2. przekazane na cele kultu religijnego

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny
w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji. (najlepiej na przelewie napisać: „na cele statutowe Stowarzyszenia Integrał”)
Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług – dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

Darowizny od osób prawnych:

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż można odliczyć darowizny:

  1. przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
    i wolontariacie),
    – organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom)
    o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy,
    – prowadzącym działalność pożytku publicznego
    w sferze zadań publicznych
     określonych w tej ustawie.
  2. przekazane na cele kultu religijnego

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny
w kwocie nie wyższej niż 10% *uzyskanego* dochodu.

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.
Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług – dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.


  • Integrał

    Adres:
    Telefon:
    Mail: zarzad@integral.org.pl

    Nr konta: 50 2490 0005 0000 4500 3909 2515

    Nr KRS: 0000345084
    NIP: 527 261 86 85
    REGON: 142 171 102